Kervan günlüğü

Facebooktwitter

23 Ağustos

Kervan bugün yola çıktı. Ufak-tefek aksilikler cebimizde akşamüzeri Yırca’ya vardık. Muhtarı evindeki akşam kahvaltısı ve ardından köy meydanında ‘Termikçiler köyü sarmış ne yapalım, iyisi mi esaslı bir kötek atalım” dedik. Soma ve Kınık’tan gelen çocuklarla meydan kocaman oldu ve 3 saat boyunca zeytinliğin kesilmesi ve fidanların yakılmasına karşı sanatımızla sözümüzü söyledik.

 

 

24 Ağustos

AKYAKA:

Yol için yaptığımız hesaplar her zamanki gibi yine tutmadı. Biraz geç kaldık, hızla sahneyi kuralım diyoruz ama ses sistemi biraz büyüdüğü için kurmak 1,5 saatimizi alıyor. Akyaka Dayanışması’ndaki dostlarla biraradayız burada. Belediye’nin önünde yapıyoruz etkinliği. Biraz endişe oluştu, acaba biraz sapa mı burası? Şalala bizi rahatlatıyor, özgür hissettiriyor. Saksafonlar, davul, trampet, kostümleriyle tiyatrocu ve pandomimcilerle bu şalalaya, Akyaka sokaklarında olan herkes kulak kabarttı ve bir çeşit ‘duyduk duymadık demeyin’ ile kervan şalalası büyüdü ve neticede 250 kişi döndük belediye önüne.

Çok coşkulu bir etkinlik oldu. Elbette bizi misafir eden Akyaka Dayanışması’yla olmak da çok güzeldi. Gece azmak kenarında birer birayla kervanla ilgili fikir tokuşturması yaptık, sabahında etrafı restoran işgali altında olan Azmak’ın soğukluğunu tattık.

Facebooktwitteryoutube

ADD YOUR COMMENT

You must be logged in to post a comment.